Turbox

INFO

Innowacyjna, ukierunkowana na użytkownika sklejarka do opakowań – najlepsza w swojej klasie:

W dialogu z klientami, zespół ekspertów Bahmüller opracowuje w pełni automatyczne maszyny i systemy do przetwarzania tektury falistej – ze specjalnymi funkcjami i dodatkowym wyposażeniem, które doskonale spełniają życzenia i wymagania przemysłu przetwórstwa tektury falistej. Linia TURBOX jest obecna na rynku od ponad 15 lat i obecnie jest to jej 3 generacja.

TURBOX​ zalety

Najkrótszy czas ustawiania

Klejarka folderowa TURBOX jest nowoczesna i ukierunkowana na przyszłość oraz przekonuje wysokim stopniem automatyzacji. Od podajnika ACE do taśmy dociskowej wszelkie regulacje są zintegrowane w koncepcji sterowania Boxflow®Control. To znacznie ułatwia ustawianie i obsługę, a tym samym prowadzi do znacznych oszczędności w czasie montażu.

Wysoka prędkośc obrotowa dla maksymalnej wydajności

TURBOX jest wyposażony w bardzo dynamiczne i mało zużywające w serwo haki składające. Inteligentne programowanie tylnego haka składającego w połączeniu z innowacyjnym obrotowym hakiem składającym UNIQUE-Fold umożliwia minimalne odstępy między pudełkami dla maksymalnej wydajności przy stosunkowo niskich prędkościach taśmy. Bardzo długa jednostka dociskowa zapewnia niezawodne klejenie nawet przy dużych prędkościach i przy wielkoformatowych wykrojach.

Możliwość elastycznego działania dzięki modułowej konstrukcji

Dzięki modułowej budowie TURBOX można dostosować do Państwa indywidualnych wymagań i w razie potrzeby doposażyć lub przebudować w późniejszym czasie. W ten sposób zabezpieczają Państwo swoją inwestycję i mogą w każdej chwili wpływać na zmiany rynkowe. To nie my definiujemy maszynę, lecz Państwo jako nasz klient – kompletując TURBOX całkowicie według Państwa pomysłów i potrzeb.

Podajnik wielofunkcyjny  TOPMATCHER jest idealnym rozszerzeniem dla wszechstronnego TURBOX. Za pomocą tego podajnika można ekonomicznie produkować w sektorze opakowań gotowych na półki z maksymalną wydajnością. Ponadto TOPMATCHER otwiera szerokie pole dla przyszłościowych, nadających się do recyklingu i zoptymalizowanych materiałowo rozwiązań opakowaniowych. Przy dużych ilościach produkcji podaje on jednocześnie do trzech części opakowania i łączy je ze sobą, tworząc opakowanie kompozytowe z wielu różnych jakości.

WYSOKA GWARANCJA WYDAJNOŚCI PROCESU

Koncepcja sterowania Boxflow®Control działa jak interfejs między człowiekiem a maszyną. Wszystkie podstawowe funkcje maszyny są ustawiane z każdej pozycji za pomocą wyświetlaczy dotykowych i zdalnego sterowania.

Długość wykrojów i wymiary szerokości dla różnych formatów pudełek i pudełek specjalnych można wprowadzić i zapisać bezpośrednio na ekranie. Na podstawie tych danych automatycznie obliczane są ustawienia maszyny i wszystkie pozycje kleju. W ten sposób wszystkie ustawienia zoptymalizowane raz na zamówienie klienta mogą być w każdej chwili dokładnie odtworzone. W ten sposób można wywołać szeroki zakres ustawień – co znacznie ułatwia pracę operatora, który może się teraz w pełni skoncentrować na precyzyjnych regulacjach. Zapewnia to najwyższą jakość produktu i znacznie obniża koszty produkcji.

Opcjonalnie wszystkie dane produkcyjne i maszynowe mogą być w prosty sposób przekazywane do specyficznego dla klienta systemu gromadzenia danych produkcyjnych.

Częścią koncepcji sterowania jest również zintegrowany system diagnostyczny. Zapisuje on i przetwarza informacje potrzebne do konserwacji i serwisowania. TURBOX może być wyposażony także w system zdalnej diagnostyki BAHMÜLLER Online Service BOS – bezpośrednią linię do naszego zespołu serwisowego. W ten sposób zapewniamy Państwu maksymalną dyspozycyjność maszyny.

Innowacyjne zapewnienie jakości

Wspierana laserowo kontrola zacięć w każdym module umożliwia inteligentny cykl czyszczenia w celu zminimalizowania odpadu, jak również precyzyjne rejestrowanie i przetwarzanie danych produkcyjnych.

W modułach TURBOX można perfekcyjnie zintegrować urządzenia zapewniające jakość, jak np. nakładanie kleju lub kontrola klap. Wadliwe kartony są wyrzucane z procesu produkcyjnego za pomocą opatentowanej stacji wyrzucania kartonów „UNIQUE EJECT”.

Dzięki modułowej i otwartej konstrukcji można również uwzględnić dodatkowe wyposażenie, takie jak czytniki kodów, podajniki pasków silikonowych, podajniki etykiet i podajniki RFID – w ten sposób nie ma prawie żadnych ograniczeń dla życzeń klientów.

Wymiary arkusza

Minimum: 355 x 120
Maksimum: 1700 x 1500

Minimum: 395 x 130
Maksimum: 1700 x 1500

Minimum: 455 x 150 
Maksimum: 2300 x 1500

Opakowania klapowe
Opakowania z dnem składanym z podziałem na komory
Opakowania wielokomorowe
Opakowania 4-punktowe
4-punktowe tacki z pokrywą
6-punktowe opakowania składane na zewnątrz
6-punktowe opakownaia składane do wewnątrz

POWERPACKER

BAHMÜLLER BOXFLOW®POWERPACKER jest optymalnym uzupełnieniem urządzenia TURBOX.

Zapewnia ona maksymalną wydajność podczas pakowania poprzez w pełni automatyczne odkładanie i spinanie pudełek aż do optymalnej prędkości produkcyjnej maszyny TURBOX. Wraz z wysoką wydajnością produkcji prowadzi to do maksymalnej ekonomiczności przy zmniejszonym zaangażowaniu personelu.

TOPMATCHER

Wielokrotna maszyna TOPMATCHER jest idealnym rozszerzeniem dla wszechstronnego TURBOX.

Podajnik wielokrotny umożliwia ekonomiczną produkcję opakowań gotowych na półkę z maksymalną wydajnością. Ponadto TOPMATCHER otwiera szerokie pole dla przyszłościowych, nadających się do recyklingu, zoptymalizowanych materiałowo rozwiązań opakowaniowych. Przy wysokim tempie produkcji, maszyna może podawać do trzech półfabrykatów jednocześnie i łączyć je w opakowanie kompozytowe wykonane z szerokiej gamy materiałów o różnej jakości.

Udzielamy informacji na wszelkie pytania na temat maszyny TURBOX

Szczegółowe informacje dotyczące naszej oferty otrzymacie Państwo wysyłając do nas zapytanie ofertowe.

MC Services Sp. z o.o.

ul. Fabryczna 18, 41-400 Mysłowice
Polska

Kontakt

tel. (+48) 32 318 2832

mail: info@mcservices.pl